لپ تاپ, معرفی

معرفی بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

لپ تاپ ها در اشکال و اندازه‌ها و ده‌ها پیکربندی سخت‌افزاری مختلف تولید می‌شوند. بنابراین انتخاب لپ تاپ مناسب می‌تواند کمی مشکل‌ساز باشد. از مقایسه میزان رم و فضای ذخیره‌سازی و سایر ویژگی‌های نرم‌افزاری که بگذریم به تفاوت در صفحه نمایش لپ تاپ ها می‌رسیم.

درک اصول اولیه نمایشگر لپ تاپ به شما کمک می‌کند تا انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید. در این مطلب به معرفی 7 تا از بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش خواهیم پرداخت.

انواع نمایشگر لپ تاپ کدامند؟

مطمئناً با حروف زیادی که معرف صفحه نمایش لپ تاپ هستند، مانند LCD، LED، VGA، CCFL، XVGA، VGA برخورد کرده‌اید. اول ‌از همه باید بدانید که نمایشگرهای لپ تاپ ها همگی نمایشگرهای کریستال مایع (LCD) هستند. آنها دو منبع نور متمایز به نام‌های LED یا CCFL دارند.

mac pro oled معرفی بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

لامپ فلورسنت کاتد سرد یا CCFL، یک فناوری نورپردازی است که برای نمایش تصویر بر روی LCD استفاده می‌شود. اما دیودهای ساطع‌کننده نور یا LED به روشی متفاوت از صفحه نمایش CCFL، نور را ساطع می‌کنند. CCFL تمایل دارد تا نور را از یک لامپ در پشت صفحه نمایش دهد. در حالی‌ که LED را می‌توان در فواصل دورتری از صفحه نمایش قرار داد. این کار موجب نازک‌تر و سبک‌تر شدن نمایشگرها می‌شود.

وضوح یا رزولوشن نمایشگر لپ تاپ

نمایشگرهای لپ تاپ علاوه بر فناوری نور پس‌زمینه، با وضوح آن‌ها نیز درجه‌بندی و متمایز می‌شوند. وضوح به معنای تعداد پیکسل‌های نمایش داده‌شده توسط یک صفحه نمایش است. سیستم رتبه‌بندی نمایشگرهای لپ تاپ با عبارت «VGA»  به معنی «آرایه گرافیک ویدئویی» گره خورده است. بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش دارای وضوح بالایی هستند.

به‌طور کلی نمایشگرهای VGA تصاویر را با وضوح 640 در 480 پیکسل نشان می‌دهند. XGA یعنی آرایه گرافیکی توسعه‌یافته با رزولوشن 1024 در 768 پیکسل نمایش داده می‌شود. اما نمایشگرهای لپ تاپ های مدرن از صفحه نمایش WXGA (حالت واید XGA) با رزولوشن 1280 در 780 پیکسل تا QXGA کوانتومی با رزولوشن 2048 در 1536 پیکسل به بالا بهره می‌برند.

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

عبارات زیر را احتمالا تا به حال زیاد شنیده باشد:

 • لپ تاپ با نمایشگر HD: این به آن معناست که رزولوشن و تراکم پیکسلی این لپ تاپ بسته به ابعاد تا نهایتاً 1366 در 720 پیکسل است. این بدان معناست که اگر شما بخواهید فرضا یک فیلم 1080 را در این لپ تاپ تماشا کنید نمی‌توانید و تا حداکثر کیفیت 720 می‌توانید این کار را انجام دهید.
 • لپ تاپ با نمایشگر FHD: نمایشگر FullHD معمولا رزولوشن 1920 در 1080 یا کمی بالاتر پایین تر را داراست. این نمایشگر ها بسیار مرسوم هستند.
 • لپ تاپ با نمایشگر QHD: صفحه نمایش های QHD در اصل نسخه بالاتر FHD هستند و فرضا یک لپ تاپ با نمایشگر QHD می‌تواند رزولوشون 2560 × 1440 را به ما بدهد.
 • لپ تاپ هایی با صفحه نمایش 4K: نمایشگر های 4K که امروزه به وضوح در تلویزیون ها دیده می‌شوند، از رزولوشن 2160 × 3840 بهره می‌برند. این رزولوشن اصطلاحاً UHD نیز نامیده می‌شود.

نرخ تازه‌سازی یا رفرش نمایشگر لپ تاپ

نرخ تازه‌سازی نمایشگر لپ تاپ به این موضوع اشاره دارد که نمایشگر می‌تواند چند بار در ثانیه تصویر جدیدی را ترسیم یا به ‌عبارت ‌دیگر آن را به‌روزرسانی کند. زمان بین این به‌روزرسانی‌ها بر حسب میلی‌ثانیه اندازه‌گیری می‌گردد. در حالی‌ که نرخ کلی تازه‌سازی نمایشگر با هرتز نشان داده می‌شود.

به‌ عنوان ‌مثال، اگر صفحه نمایش شما دارای نرخ تجدید 144 هرتز است، یعنی تصویر را 144 بار در ثانیه تازه‌سازی می‌کند. اگر نرخ بالای رفرش با نرخ فریم بالای تولیدشده توسط پردازنده و کارت گرافیک جفت شود، می‌توان انتظار صفحه نمایشی روان‌تر و تعداد فریم بر ثانیه‌های بالاتری را داشت.

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

نرخ رفرش و فریم ریت مناسب

نرخ فریم و نرخ تازه سازی یکسان نیستند، اما با هم کار می کنند. نرخ فریم تعداد فریم هایی را که در یک ثانیه معین روی صفحه نمایش داده می شوند اندازه گیری می کند و صرفاً توسط مانیتور دیکته نمی شود. اگر بازی با 60 فریم اجرا شود، 60 فریم در یک ثانیه روی صفحه نمایش داده می شود. تعداد فریم‌های بالاتر به معنای روان‌تر شدن ویدیو است، با فریم‌های کمتر، ویدیو را کند به نظر می‌رساند.

نرخ رفرش 60 هرتز امروزه بسیار طبیعی است اما اگر به دنبال بهترین نرخ رفرش هستید، نمایشگر هایی با نرخ رفرش بالای 120 هرتز همانند 144 یا 165 یا حتی 240 هرتز می‌توانند بهترین انتخاب ها برای شما باشند. عامل نرخ رفرش نمایشگر برای عمدتاً گیمر ها و طرفداران بازی های ورزشی بسیار مهم است، بنابراین اگر نیازی به یک لپ تاپ با نرخ رفرش بالا دارید، پیشنهاد اول ما به شما خریدن لپ تاپ گیمینگ است.

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

نرخ تازه‌سازی بالا در لپ تاپ می‌تواند تفاوت بزرگی در کیفیت تصاویر ایجاد کند. بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش درای نرخ تازه‌سازی بالایی هستند. مثلاً انجام بازی‌ها با صفحه نمایش دارای نرخ تازه‌سازی بالاتر، می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر تجربه بازی شما داشته باشد. این امر خود را به‌ویژه در بازی‌های رقابتی و سریع نشان می‌دهد. زیرا هر فریم در چنین بازی‌هایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

جنس صفحه نمایش در لپ تاپ | نمایشگر IPS در مقابل OLED

هر دو نمایشگرهای IPS و OLED تصویر را با استفاده از میلیون‌ها پیکسل جداگانه روی صفحه نمایش شما ایجاد می‌کنند. با این ‌حال، نور پس‌زمینه این پیکسل‌ها در نمایشگر IPS استاندارد از طریق مجموعه لامپ‌های LED بزرگ و همیشه روشنی تأمین می‌شود که کل صفحه را به‌یک‌باره روشن می‌کنند. این چیدمان، کارآمد است، اما مانع از بروز توانایی نمایشگر برای ایجاد سایه‌های جوهری می‌شود. زیرا پیکسل‌های سیاه هنوز مقداری نور در پشت خود دارند.

کوتاه بخواهیم بگوییم: نمایشگر های IPS در زمان نشان دادن رنگ سیاه پیکسل ها را به رنگ سیاه در می‌آورند و نور هنوز در پشت نمایشگر وجود دارد اما ساختار OLED به شکلی است که آن قسمت از پیکسل هایی که بخواهند سیاه شوند را خاموش می‌کند. (پیکسل خاموش = تاریکی مطلق و رنگ سیاه کامل و کنتراست بی نهایت!)

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

با این ‌حال، در صفحه نمایش OLED، هیچ نور پس‌زمینه‌ای وجود ندارد. در عوض، هر پیکسل به عنوان منبع نور خود عمل می‌کند و می‌تواند مستقل از سایرین، روشن یا خاموش شود. این بدان معنا است که بخش‌های سیاه یک تصویر می‌توانند واقعاً سیاه باشند. زیرا هیچ منبع نوری از پشت آن‌ها نمی‌تابد.

بهترین جنس صفحه نمایش لپ تاپ کدام است؟

می‌توان عنوان بهترین صفحه نمایش لپ تاپ را به نمایشگرهای OLED اختصاص داد. زیرا از جدیدترین فنّاوری موجود بهره می‌برند. در حال حاضر تعداد زیادی از تولیدکنندگان بزرگ لپ تاپ ازجمله دل، ریزر، ایسوس و لنوو همگی لپ تاپ هایی را با نمایشگرهای OLED به بازار ارائه کرده‌اند. با این ‌حال، بسیاری از لپ تاپ های محبوب ازجمله مک بوک همچنان به نمایشگرهای LCD مجهز هستند.

بهترین لپ تاپ ها از نظر نمایشگر

با توجه به مطالبی که گفته شد، می‌توانیم لپ تاپ های دارای نمایشگر OLED با وضوح و نرخ تازه‌سازی بالا را بهترین‌های بازار بدانیم. تا این قسمت از مطلب به صورت ضمنی با مفاهیم اصلی مؤثر بر کیفیت صفحه نمایش آشنا شدیم و حالا وقت آن رسیده است که به معرفی 7 تا از بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش بپردازیم.

لپ تاپ ایسوس ROG Strix Scar 17 G733ZW

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

این لپ تاپ از یک پنل 17.3 اینچی غیر لمسی مات با نرخ رفرش یا تازه‌سازی 360 هرتز بهره می‌برد. نمایشگر این لپ تاپ 100 درصد از طیف رنگی DCI-P3 پشتیبانی می‌کند. همچنین حداکثر روشنایی 300 نیت آن باعث می‌شود در روزهای کاملاً آفتابی، به اندازه کافی روشن باشد.

ایسوس یک نمایشگر 1080p فول اچ دی برای این لپ تاپ ارائه داده که برای لپ تاپ های گیمینگ 17 اینچی مناسب است. عملکرد صفحه نمایش Strix Scar 17 ROG در زمانی که لپ تاپ به برق وصل باشد، عالی است، اما در زمان خالی شدن باتری، کمی از عملکرد آن کاسته می‌شود.

مشخصات نمایشگر G733zw:

 • وضعیت صفحه نمایش: مات
 • سرعت رفرش: 360HZ
 • رزلوشن: FHD (1920*1080)
 • جنس نمایشگر: IPS LCD
 • اندازه نمایشگر: 17.3 اینچ

دیگر مشخصات این لپ تاپ:

 • پردازنده: Intel Core i9-12900H
 • رم: 16 GB DDR5 4800 MHz
 • حافظه اس اس دی: 1TB NVME GEN 4.0
 • کارت گرافیک:GEFORCE RTX3070TI

این لپ تاپ از پردازنده بسیار قدرتمند Core i9 12900H بهره می‌برد! پردازنده این لپ تاپ در بنچمارک CPU ما امتیاز بسیار بالایی دارد. ضمن اینکه کارت گرافیک RTX 3070Ti و 1 ترابایت حافظه SSD این لپ تاپ را به یک گیمینگ تمام عیار تبدیل می‌کند. ما همواره از Scar 17 G733zw به عنوان غول گیمینگ یاد کرده ایم!

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

TUF F15 FX507zr یکی دیگر از از بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش است. ایسوس نمایشگر 240 هرتزی IPS را در مدل قدیمی‌تر سری TUF خودش یعنی FX516PR با یک پنل سریع‌تر 300 هرتزی در FX507 جایگزین کرده است. جدا از نرخ تازه‌سازی بالاتر، نمایشگر جدید دارای زمان پاسخ‌دهی سریع‌تر، رنگ تیره واقعی و نور پس‌زمینه روشن‌تری است. در عین‌ حال، تقریباً همان نسبت کنتراست و گستره FX516PR را نیز حفظ می‌کند.

رزولوشن این صفحه نمایش نیز با نرخ 1920 در 1080 و کیفیت Full HD ارائه می‌شود. خوشحال هستیم که ایسوس نمایشگر Chi Mei وحشتناک FX506 را حذف کرده است. زیرا نمایش رنگ بی‌کیفیت و زمان پاسخ‌دهی بسیار پایین‌تری داشت.

مشخصات نمایشگر FX507zr:

 • وضعیت صفحه نمایش: مات
 • سرعت رفرش: 360HZ
 • رزلوشن: FHD (1920*1080)
 • جنس نمایشگر: IPS LCD
 • اندازه نمایشگر: 15.6 اینچ

دیگر مشخصات این لپ تاپ:

 • پردازنده: Intel® Core™ i7-12700H
 • رم: 16GB DDR5
 • حافظه اس اس دی: 1TB NVMe
 •  کارت گرافیک: RTX 3070 8GB DDR6 140W

علاوه بر نمایشگر فوق العاده، این لپ تاپ از پردازنده نسل 12 اینتل مدل Core i7 12700H بهره می‌برد که واقعا قدرتمند و فوق العاده است.

لپ تاپ ایسوس ROG Zephyrus M16 Gu603

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

مدل های قبلی یکی با نمایشگری 17.3 اینچی و دیگری با نمایشگری 15.6 بود. لپ تاپ ایسوس Zephyrus M16 نسخه 2022 یعنی GU603 از نمایشگری با سایز 16 اینچ بهره می‌برد که سایزی میان دو مدل قبلی است.

صفحه نمایش 16 اینچی IPS لپ تاپ ROG Zephyrus M16 دارای رزولوشن 2560×1600 پیکسل و نسبت ابعاد 16:10 است. این کاملا متفاوت با 2 لپ تاپ قبلی است که معرفی شدند. حداکثر روشنایی 446 نیت آن کاملاً بالاتر از حد متوسط قرار دارد. توزیع روشنایی 86 درصدی آن نیز بسیار خوب است. علاوه بر این، صفحه نمایش آن از PWM برای کنترل روشنایی استفاده نمی‌کند.

مشخصات نمایشگر GU603:

 • وضعیت صفحه نمایش: مات
 • سرعت رفرش: 165HZ
 • رزلوشن: QHD (2560*1440)
 • جنس نمایشگر: IPS LCD
 • اندازه نمایشگر: 15.6 اینچ

دیگر مشخصات این لپ تاپ:

 • پردازنده: INTEL CORE I9 11900H
 • رم: 16GB DDR4 3200MHZ
 • حافظه اس اس دی: 1TB NVME GEN3
 • کارت گرافیک: NVIDIA GEFORCE 3060 MAX-Q

ROG Zephyrus M16 از بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش به‌شمار می‌رود. این لپ تاپ نسبت به سایر رقبا، رنگ سیاه بهتری را به نمایش می‌گذارد. نرخ تازه‌سازی 165 آن می‌توانست بیشتر باشد، اما توان مناسبی را ارائه می‌کند. دیگر مشخصات آن همانند پردازنده و کارت گرافیک نیز کاملا مناسب و قدرتمند ارزیابی می‌شود.

لپ تاپ ایسوس Vivobook Pro 14X N7400p

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

 

خوب به شما عزیزان لپ تاپ ایسوس Vivobook Pro مدل N7400P را معرفی می‌کنم. این لپ تاپ به لطف نمایشگر OLED که دارد تا بیش از 600 نیت روشنایی دارد! پشتیبانی از HDR و نرخ 100% DCI از مزایای این این لپ تاپ است. ضمن اینکه این لپ تاپ یک مزیت دیگر نیز دارد: وزن فوق العاده کم 1.45 کیلوگرمی که آن را به یکی از بهترین انتخاب ها برای کسانی که به دنبال خرید لپ تاپ مهندسی هستند تبدیل می‌کند.

مشخصات نمایشگر N7400P:

 • وضعیت صفحه نمایش: براق
 • سرعت رفرش: 60Hz
 • رزلوشن: FHD (1920*1080)
 • جنس نمایشگر: OLED Display
 • اندازه نمایشگر: 14 اینچ

دیگر مشخصات این لپ تاپ:

 • پردازنده: INTEL CORE I5 11300H
 • رم: 8GB DDR4 3200MHZ
 • حافظه اس اس دی: 512GB NVME GEN 3
 • کارت گرافیک: GEFORCE RTX 3050

علاوه بر نمایشگر OLED که این لپ تاپ را به یکی از بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش تبدیل می‌کند، این لپ تاپ از کارت گرافیک RTX 3050 نیز بهره می‌برد که می‌توان گفت آن را به یک لپ تاپ مناسب برای تدوین و ادیت ویدیو نیز تبدیل می‌کند!

لپ تاپ ام اس ای Pulse GL66

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

صفحه نمایش 15.6 اینچی 144 هرتزی این لپ تاپ، تصاویر واقعی را با نرخ تازه‌سازی بالا ارائه می‌دهد تا بتوانید هر فریم بازی را ببینید. رزولوشن فول اچ دی 1920 در 1080 این لپ تاپ باعث می‌شود وضوح تصاویر بیشتر گردد. همچنین از آسیب رسیدن به چشمان شما نیز تا حد زیادی جلوگیری می‌شود.

مشخصات نمایشگر GL66:

 • وضعیت صفحه نمایش: مات
 • سرعت رفرش: 144Hz
 • رزلوشن: FHD (1920*1080)
 • جنس نمایشگر: IPS Display
 • اندازه نمایشگر: 15.6 اینچ

دیگر مشخصات این لپ تاپ:

 • پردازنده: i7 11800H
 • رم: 16GB DDR4
 • حافظه اس اس دی: 512GB NVME GEN3
 • کارت گرافیک: GeForce RTX 3070 8GB

نمایش رنگ‌های نمایشگر این لپ تاپ، دقیق اما کمی کسل‌کننده است، به‌علاوه زوایای دید نسبتاً محدودی دارد. میانگین روشنایی 246 نیت آن اندکی کمتر از رقبای خود است، اما به میزان قابل توجهی محسوس نیست. علاوه بر نمایشگر مشخصات این لپ تاپ نیز کاملا برای گیمینگ و کار های سنگین مناسب است.

لپ تاپ ایسر Predator Helios 300

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

لپ تاپ Helios 300 دارای صفحه نمایش 15.6 اینچی IPS با وضوح 1920 در 1080 است. ایسر این لپ تاپ را با پنل 144 هرتزی و رزولوشن 1080p عرضه می‌کند که تقریباً با سخت‌افزار آن همخوانی دارند.

این لپ تاپ دارای یک صفحه نمایش AU Optronics است که به میانگین حداکثر روشنایی 310 نیت دست می‌یابد. صفحه نمایش در Helios 300 به یک اندازه روشن نیست، اما دارای نسبت کنتراست قابل احترام 1275:1 است. نمایشگر این لپ تاپ از مدولاسیون عرض پالس (PWM) برای کنترل سطوح روشنایی استفاده نمی‌کند. بنابراین برای افراد با بینایی حساس، مناسب است. با توجه به تمام موارد ذکرشده، می‌توان Predator Helios 300 را از بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش برشمرد.

مشخصات نمایشگر Helios 300:

 • وضعیت صفحه نمایش: مات
 • سرعت رفرش: 144Hz
 • رزلوشن: FHD (1920*1080)
 • جنس نمایشگر: IPS Display
 • اندازه نمایشگر: 15.6 اینچ

دیگر مشخصات این لپ تاپ:

 • پردازنده: INTEL CORE I7 11800H 11TH
 • رم: 16GB DDR4 3200MHZ
 • حافظه اس اس دی: 512GB NVME GEN 4
 • کارت گرافیک: GEFORCE RTX 3060

نکته ای که جا دارد در اینجا به آن اشاره کنیم این است که اگر قصد خرید لپ تاپ ایسر را داشته باشید، پردیتور هلیوس 300 لپ تاپ بسیار مناسبی است اما اگر وزن بالای لپ تاپ شما را اذیت می‌کند؛ این لپ تاپ وزنی نسبتا بالا دارد.

لپ تاپ اچ پی Omen 16 b-0002tx

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

لپ تاپ اچ پی Omen 16 با رزولوشن فول اچ دی مات 15.6 اینچی عرضه شده و از کیفیت خوبی برخوردار است. Omen 16 b-0002tx از بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش محسوب می‌گردد. شاید بتوان تنها نقطه‌ضعف آن را نرخ تازه‌سازی 60 هرتز دانست که البته کماکان نرخ قابل قبولی است و در اکثر اوقات با لگ مواجه نخواهید شد.

روشنایی کلی این لپ تاپ با پیک اندازه‌گیری شده 323 نیت، تقریباً در حد متوسط است. روشنایی آن برای استفاده‌های داخلی و زیر نور متوسط ​​کافی خواهد بود. با این ‌حال در نزدیکی پنجره‌های روشن یا در فضای باز ممکن است با مشکل روبه‌رو شود.

مشخصات نمایشگر Omen 16 b-0002tx:

 • وضعیت صفحه نمایش: مات
 • سرعت رفرش: 60Hz
 • رزلوشن: FHD (1920*1080)
 • جنس نمایشگر: IPS Display
 • اندازه نمایشگر: 15.6 اینچ

دیگر مشخصات این لپ تاپ:

 • پردازنده: INTEL CORE I5 11400H
 • رم: 16GB DDR4 3200MHZ
 • حافظه اس اس دی: 512 NVME GEN 3
 • کارت گرافیک: 4GB RTX 3050TI

نام این لپ تاپ همانند لپ تاپ HP Victus 16 در میان لیست های راهنمای خرید لپ تاپ ما همانند بهترین لپ تاپ ها برای برنامه نویسی نیز می‌درخشد.

بهترین صفحه نمایش لپ تاپ برای چشم

می‌توان گفت بهترین صفحه نمایش لپ تاپ برای چشم، ترکیبی از نمایشگر LED، وضوح بیشتر و نرخ تازه‌سازی بالاتر است. این موارد در تعیین بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش موثر هستند. سوسو زدن مداوم صفحه نمایش می‌تواند منجر به خستگی چشم شود. مدت‌زمان این سوسو زدن به نرخ تازه‌سازی مرتبط است. لپ تاپ با نرخ رفرش بالا، می‌تواند سوسو زدن نمایشگر را کاهش دهد.

وضوح صفحه نمایش لپ تاپ نیز می‌تواند روی چشم‌ها تأثیر بگذارد. این امر زمانی تشدید می‌شود که صفحه نمایش لپ تاپ بسیار کوچک باشد. بنابراین، در صورت امکان همیشه لپ تاپ هایی با وضوح بالاتر انتخاب کنید.

بهترین لپ تاپ ها از نظر صفحه نمایش

سوالات متداول

-کدام جنس نمایشگر لپ تاپ بهتر است؟

در میان لپ تاپ ها، آن دسته از لپ تاپ هایی که نمایشگری با جنس OLED دارند به دلیل کنتراست و روشنایی و عمق رنگ بسیار عالی رنگ مشکی خیلی بهتر از نمایشگر هایی با جنس IPS هستند. با این حال نمایشگر های IPS هم بسیار قابل قبول هستند.

-چه رزولوشنی برای لپ تاپ ما کافی است؟

در سال 2022 میلادی حداقل رزولوشن مورد نیاز شما باید 1080 در 1920 باشد. رزولوشن های HD و پایین تر دیگر قابل قبول نیستند و خود رزولوشن FHD نیز به چیزی طبیعی در پلتفرم هایی همانند یوتیوب تبدیل شده است. بنابراین داشتن لپ تاپ با نمایشگر FHD ضروری است.

-چه معیارهایی در نمایشگر لپ تاپ مهم هستند؟

رزولوشن، نرخ رفرش، میزان حداکثر روشنایی، نسبت نمایشگر به نمای جلویی لپ تاپ، جنس صفحه نمایش و اندازه صفحه نمایش از عوامل مهم صحفه نمایش های لپ تاپ است.

-چه وضوح صفحه نمایشی برای چشم ها بهتر است؟

لپ تاپ های بهتر معمولا صفحه نمایش واضح تری با وضوح 1920 در 1080 پیکسل یا بیشتر دارند. خواندن صفحه نمایش 1920 در 1080 در لپ تاپ 17.3 اینچی آسان تر از لپ تاپ 13.3 یا 14 اینچی است زیرا همه چیز روی صفحه نمایش بزرگتر خواهد بود.

جمع‌بندی نهایی | بهترین لپ تاپ ها با بهترین نمایشگر ها!

جمله ای که در بالا نوشتیم شاید کمی خنده دار به نظر برسد اما بهترین نمایشگر های لپ تاپ را در بهترین لپ تاپ ها می‌بینید! ما در این لیست تنها یک لپ تاپ مهندسی معرفی کردیم زیرا اگر خواهان بهترین نمایشگر و صحفه نمایش در بین لپ تاپ ها باشید باید بهترین لپ تاپ ها را هم انتخاب کنید. تعدادی از بهترین لپ تاپ های معرفی شده از برند ایسوس هستند.

به جرئت می‌توان گفت ویژگی ظاهری اصلی هر لپ تاپ، به کیفیت صفحه نمایش آن برمی‌گردد. اگر کیفیت نمایشگر لپ تاپ بالا یا در حد معقولی نباشد، زودتر از آنچه فکر می‌کنید از آن خسته خواهید شد. استفاده از فناوری LED، رزولوشن و نرخ رفرش بالا و میزان نوردهی کافی از اصلی‌ترین ویژگی‌های یک نمایشگر ایده‌آل محسوب می‌شوند.

 

 

 

منبع:dg63.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *