وبلاگ

راهنمای خرید کامپیوتر گیمینگ

اگر برای خرید اولین کامپیوتر بازی خود سردرگم هستید، اولین و مهمترین سوال شما احتمالاً این است که "کدام رایانه را خریداری می کنم؟" این سوال برای هر علاقه مند بسیار سنگین است و پاسخ به آن سوال پیچیده است. برای کمک به شما، ما یک راهنما برای انتخاب اولین رایانه شخصی خود برای بازی ها تهیه کرده ایم.

این راهنما برای کمک به شما در خرید رایانه شخصی از قبل‌ساخته‌شده است؛ یعنی رایانه‌ای که از قبل مونتاژ شده و در حال کار است ، نه اینکه شما خودتان قطعات آن را سر هم کنید. خرید رایانه بازی از قبل‌ساخته‌شده مزایایی دارد ، از جمله قابلیت دسترسی و قابلیت اطمینان برای افرادی که با ساخت دستگاه آشنا نیستند. همچنین بدیهی است که خرید از قبل‌ساخته‌شده بسیار سریعتر و آسان تر است. بنابراین اگر سر هم کردن رایانه گزینه مد نظر شما نیست، در اینجا آنچه باید در نظر داشته باشید تا بهترین رایانه شخصی را برای خود انتخاب کنید، آمده است.

اهداف بازی خود را پیدا کنید:

اولین چیزی که هر خریدار احتمالی رایانه شخصی، در ابتدای کار نیاز دارد بداند این است که بفهمد اهداف واقعی‌اش چیست. در اینجا برخی از مهمترین مواردی که باید در نظر گرفته شود آورده شده است.

آیا من فقط برای انجام یک بازی رایانه شخصی خریداری می کنم یا قصد دارم تعداد زیادی بازی انجام دهم؟

این بازی ها چیست؟

آیا آن بازی ها گرافیک بالایی می‌خواهند؟

آیا قصد انجام کار دیگری غیر از بازی در رایانه شخصی خود مانند پخش جریانی یا ارائه ویدئو را دارم؟

آیا می خواهم در سفر بازی کنم ، آیا اغلب مسافرت می کنم یا سیستم ثابت در خانه می‌خواهم؟

پاسخ به هر سوال، نوع رایانه ای را که به دنبال آن هستید، تغییر می دهد. اگر قصد دارید در درجه اول یک بازی قدیمی مانند Overwatch یا Rainbow Six Siege را انجام دهید ، حتی در بالاترین تنظیمات گرافیکی، برای اجرای بازی خود نیازی به چیز فوق العاده قدرتمندی نخواهید داشت. اگر می خواهید به بازی های جدیدتر مانند Cyberpunk 2077 ، Control ، Final Fantasy XXIV و موارد دیگر بپردازید، به یک تنظیمات بهتر نیاز دارید. اگر زیاد سفر می کنید، لپ تاپ های قدرتمندی مخصوص بازی وجود دارد. و اگر می خواهید برای پخش جریانی یا انجام چند کار همزمان سیستم تهیه کنید، یک رایانه با نوع خاصی از پردازنده می خواهید.

همه این سوالات را از خود بپرسید ، دقیقاً بفهمید که می خواهید با رایانه جدید خود چه کاری انجام دهید و همه آنها را یادداشت کنید. هنگامی که لیست یادداشت های خود را تمام کردید ، به مرحله بعدی بروید.

بودجه خود را تعیین کنید

این شاید مهمترین مرحله باشد. اگر کسی از من بخواهد بهترین رایانه شخصی موجود را برای او پیدا کنم ، پاسخ سوال آسان است. من یکی از سخت افزارهای مورد علاقه خود را از تولیدکنندگان مورد علاقه خود ،به همراه خنک کننده مایعات سفارشی و طراحی جذاب را انتخاب میکنم که ممکن است بیش از 10000 دلار باشد. اما اغلب اوقات ، سوال اصلی این است: "بهترین PC بازی برای من کدام است؟"

پاسخ به این سوال بسیار دشوارتر است ، زیرا اگرچه من می توانم به اهداف شما نگاه کنم و بهترین چیزها را برای خرید به راحتی پیدا کنم ، اما وقتی پای میزان واقعی هزینه وسط می‌آید، همه چیز تغییر می کند. بنابراین تعیین کنید که چقدر می توانید روی سیستم خود هزینه کنید و با خود صادق باشید. به خاطر داشته باشید که بازی ها سرگرم کننده هستند ، اما ارزش ورشکست شدن ندارند.

در مورد سخت افزار پایه خود تصمیم بگیرید

بعد از بودجه، تعیین اینکه شما به کدام سخت افزار و انواع سخت افزار نیاز دارید، مهمترین مرحله است. برای این کار، فاکتورهای بسیار زیادی نیز در نظر گرفته شده است که این امر فرایند را بیش از پیش پیچیده می کند. اما نگران نباشید چون ما می توانیم در مورد برخی از سوالات و یادداشت های رایج به شما کمک کنیم.

برای شروع ، به سادگی تعیین کنید که کدام نوع بازی یا بازیها را می خواهید در رایانه شخصی جدید خود اجرا کنید. این کمک می‌کند سخت افزار مورد نیاز کاملاً محدود شود و این می تواند تصمیم شما را بسیار راحت تر کند.

به عنوان مثال ، و به عنوان نمونه ای که در بالا استفاده کردیم ، اگر شما فقط یک بازی قدیمی مانند Overwatch یا Rainbow Six Siege را انجام می دهید ، نیازی نیست که سیستم شما بسیارعالی باشد و بهترین گرافیک ممکن را داشته باشد. می توانید یک پردازنده گرافیکی مدرن میان رده مانند AMD’s Radeon 5700 یا Nvidia 2060 SUPER را اجرا کنید؛ به همین ترتیب ، یک پردازنده میان رده ، مانند INTEL i5 9600K یا AMD Ryzen3600.

از طرف دیگر، اگر قصد دارید تعداد انگشت شماری از بازی های جدید و پرمخاطب تر مانند Cyberpunk 2077 یا Control را اجرا کنید، برای مدیریت آنها به یک سیستم بسیار قوی احتیاج دارید؛ چیزی مانند NVIDIA 2080 SUPER GPU ، INTEL I9 9900K CPU و حداقل 16 گیگابایت رم. این سیستم توانایی مدیریت بیشتر بازی های پیشرفته را خواهد داشت ، اما به همان اندازه قادر به انجام چند وظیفه به طور همزمان نخواهید بود.

یک منبع مفید برای تعیین سخت افزار پایه شما  “CAN I RUN IT?”     https://www.systemrequirementslab.com/cyri

 است. این سایت الزامات سیستم را برای بازیهای رایانه ای رایج و بازیهای آینده در اختیار شما قرار می دهد و به شما می گوید که حداقل مشخصات سخت افزاری توصیه شده برای این بازیها چیست (در صورت تمایل میتوانید رایانه فعلی خود را از نظر سازگاری اسکن کنید.) اگر هیچ تصوری از سخت افزار مورد نظر در رایانه شخصی خود ندارید ، به بازی آینده ای که می خواهید انجام دهید نگاه کنید، مانند Borderlands 3 و الزامات توصیه شده را به عنوان  معیار برای رایانه شخصی خود در نظر بگیرید. به این ترتیب شما سیستمی خواهید داشت که میتواند بازی های مورد نظر شما را برای سالهای آینده اجرا کند.

فضای ذخیره سازی نیز مهم است. من به هر کسی توصیه می کنم به دنبال یک کامپیوتر با یک درایو حالت جامد (SSD) باشد، اما اگر بودجه شما خیلی زیاد نیست ، می توانید فقط یک SSD کوچک را برای ویندوز و یک یا دو بازی انتخاب کنید و برای بقیه نیازهای ذخیره سازی خود یک هارددیسک تهیه کنید. بدیهی است که هرچه بازیها ، اسناد ، تصاویر ، فیلم ها و صوت بیشتری فکر میکنید که باید ذخیره کنید ، کل فضای ذخیره سازی شما هم بزرگتر خواهد بود.

مورد مهم بعدی در مورد سخت افزار، فرم فاکتور سیستم شماست. آیا شما همیشه در حال جا به جایی هستید؟ آیا شما زیاد مسافرت می کنید؟ یا آیا شما چیزی را می خواهید که بتواند در خانه یا محل کار شما ماندگاری کامل داشته باشد؟ تا آنجا که من می دانم، فقط دو راه وجود دارد. یا می توانید یک لپ تاپ مخصوص بازی بخرید و یا یک دسکتاپ مخصوص بازی. در هر صورت، گزینه های بسیار خوبی برای هر یک وجود دارد ، و ما آنها را در زیر لیست می کنیم.

مارکهای PCهای بازی را بشناسید

قبل از اینکه ما مدل خاصی از رایانه های رومیزی و لپ تاپ های از قبل سرهم‌شده را انتخاب کنیم ، باید به طور خلاصه مارک های رایانه شخصی را بشناسیم. تعداد معدودی مارک وجود دارد که به عنوان تولیدکنندگان قابل اعتماد رایانه های گیمینگ شناخته شده اند. برخی از آنها با تولید قطعاتی مانند مادربردها یا کارت های گرافیک شروع به کار کردند ، اما همه به عنوان تولیدکننده بازی های رایانه های شخصی شهرت دارند.

درباره گزینه های رایانه شخصی خود تحقیق کنید

با استفاده از یادداشت هایی که قبلاً برداشته اید و با استفاده از اهداف بازی خود و در نظر گرفتن بودجه ، وقت آن است که به گزینه های خود بپردازید. سایتهای زیادی هستند که رایانه های زیادی را لیست کرده اند و شما میتوانید با در نظر گرفتن نیاز و بودجه خود یکی را انتخاب کنید.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش